O nás

Naša filozofia

Chceme, aby u nás slovné spojenie „domáca starostlivosť“ nadobudla reálny rozmer domácej pohody pod dobro-drobnohľadom našich skúsených očí, rúk a hláv. Našim cieľom je deti motivovať k samoobslužným činnostiam, naučiť ich obliecť sa, umyť sa, obuť sa… no aj ukázať im, že všetko, čo sa zdá zo začiatku nemožné, sa stane s malou pomocou reálnou schopnosťou.

Akceptujeme základné princípy Montessori pedagogiky a motto: „Pomôž mi, aby som to urobil sám“ považujme za jej základ, avšak chceme dať deťom ešte viac. Chceme, aby sa z nich stali malí bojovníci s veľkou odvahou a láskavým srdcom. Rovnako, ako naša patrónka Pippi, pre ktorú každá nová činnosť bola dobrodružstvom a výzvou, a tú prijímala s radosťou a zvedavosťou. Chceme deťom ukázať, ako sa deliť, ako si pomáhať, ako byť empatický a tolerantný aj voči ostatným, či troška iným ľuďom. Našou úprimnou snahou je jedno: nech sú vaše deti v našej domácej starostlivosti skutočne ako u vás doma a nech zažijú čo najviac zábavy, poznania aj lásky.

assorted-color-boxes-2084254
150242-OTYSQ6-107

Kto sme?

Sme pani učiteľky, ktoré milujú všetky deti. Vieme, že deti milujú objatia, a preto majú u nás vždy k dispozícii dve voľné ruky, ktoré ich rady pritúlia. Sme si vedomé, že každé dieťa je iné a zaslúži si všetku pozornosť sveta.

Rešpektujeme inakosť dieťaťa, je preňho darom a pre nás výzvou. Radosť z hry a poznávania je nám blízka a navyše ovládame podmienky a nároky na výkonové štandardy predškolského vzdelávania.

Učíme deti kooperácii, empatii a obyčajnej ľudskej láskavosti. Pomáha nám Pippi, rozprávková hrdinka, ktorá svojou odvahou, sebavedomím a láskavosťou prekonala všetky prekážky sveta.

Poďte s nami a svojimi deťmi do Vily Vilôčky. Cíťte sa tu ako doma. Alebo ako v rozprávke ☺.

 

Naša ponuka

  • Celodenná alebo poldenná mesačná, ale aj polmesačná či hodinová starostlivosť (počas adaptačného procesu), opatrovanie a vzdelávacia činnosť pre deti od 1 – 5 rokov.
  • Tiché a bezpečné prostredie s vlastným dvorom a ihriskom.
  • Maximálne 5 detí na jednu osobu.
  • Celoročný výchovno-vzdelávací program pre jar, leto, jeseň aj zimu, aktivity na každý deň podľa vopred určenej týždňovej témy.
  • Vyvážená strava – o hladné brušká sa starajú odborníci na výživu. Zabezpečíme aj špeciálne požiadavky na stravu.
  • Pomoc pri ceste k samostatnosti. Deti vedieme k stolovaniu, správnym hygienickým návykom a samoobslužným činnostiam.
  • Hra a poznanie cestou objavovania. Spievame, kreslíme, cvičíme, dávame však aj priestor hre. Učíme sa každou činnosťou, spolu a tímovo.
  • Tolerancia a empatia ako základný prejav ľudskej slušnosti a láskavosti. Smerujeme deti k rešpektovaniu názoru iných, ale aj k slobode prejavu a vyjadreniu svojho názoru.
Happy excited children having fun at playground in sunny day
149578-OTYRAI-859

Niečo extra

  • Pomôžeme vám s čerpaním štátneho príspevku prostredníctvom úradu práce sociálnych vecí a rodiny.
  • Centrum je otvorené a v plnom nasadení aj počas letných prázdnin.